Szekszárdi Baka múzeum honlapja

A szekszárdi Baka múzeum 2009. április 17-én nyitotta meg kapuit a régi Vármegyeháza Várköz felőli oldalán, az egykori légó pincében. A kiállítás Borbandi György és Tálosi Zoltán magángyűjteménye, mely emléket állít az I. és II. vh. tolnai katonáknak

1897.10.25-1942.08.15

Füzessy Falböck Zoltán alezredes, a szekszárdi m. kir. 18. honvéd gyalogezred I. zászlóalj parancsnokának hősi halálának körülményeit szeretném bemutatni. A zászlóaljparancsnok 1942. augusztus 15-én hősi halált halt a korotojaki hídfő felszámolásának kísérlete során.

A Baka múzeum rendelkezik több eredeti dokumentummal is, amely a tragikus esemény kivizsgálása során keletkezett. Több kiadványban is írtak már a harcieseményekről, melyek itt ismét közreadásra kerülnek.

"Mint egy gyalogezred zászlóaljparancsnoka, kimagasló hösiességgel vezette zászlóalját nehéz harcok között. Korotojaknál, a fent jelzett napon halálos mell- lövéssel eltünt. Az ellenség elött tanúsított vitéz és önfeláldozó magatartásért, valamint zászlóaljának eredményes vezetéséért a Magyar Érdemrend hadidíszétménnyel és a kardokkal adományozott tiszti keresztjét kapta."

/Forrás: Ludovikás évkönyv, 1942.    A MAGYAR KIRÁLYI LUDOVIKA AKADÉMIA ÉS A TESTVÉRINTÉZETEK ÖSSZEFOGLALÓ TÖRTÉNETE (1830- 1945)   II. kötet  446. oldal/

fuz_3.jpg

Kép forrása: hadisir.hu

fuz_1.jpg

A 18/I. zászlóalj tisztikara 1942. augusztus 7-én reggel 5 órakor. Támadás előtti eligazításon. Középen sisak nélkül Füzesssy Falböck Zoltán alezredes. Jobbról a második - ugyancsak sisak nélkül - dr. Gyimesi Ödön főhadnagy a 18/1. puskásszázad parancsnoka.

fuz_2.jpg

Folyt. köv.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 42
Tegnapi: 44
Heti: 140
Havi: 1 097
Össz.: 230 838

Látogatottság növelés
Oldal: Füzessy Falböck Zoltán alezredes hősi halála 1942. augusztus 15-én Korotojaknál.
Szekszárdi Baka múzeum honlapja - © 2008 - 2024 - bakamuzeum.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »